تیر
۱۳۹۷
۲۳

حتما تاکنون پیش آمده که بوی عطری را که دوستتان استفاده می‌کند پسندیده‌اید اما وقتی خودتان آن را استفاده کردید بوی متفاوتی را حس می‌کنید، این رفتار عطر بسیار سردرگم کننده است اما این رفتار یک دلیل علمی دارد. هرچند هر عطری ترکیب شیمیایی مشخصی دارد اما بدن و پوست هر فردی واکنش متفاوتی به آن مواد نشان می‌دهد، هورمون‌ها نیز در این مساله بی تاثیر نیستند و باعث می‌شوند رایحه عطرها در بدن افراد مختلف متفاوت حس شود. حتی یک عطر مشابه روی بدن یک فرد در طول ماه‌های روز می‌تواند به شکل متفاوتی حس شود. نحوه تغذیه و رژیم غذایی فرد نیز در ترکیبات شیمیایی بدن او و بالطبع واکنشی که بدن او به عطر نشان می‌دهد موثر است ، پس برای انتخاب ادکلن زنانه و مردانه به این نکات توجه نمایید .

تیر
۱۳۹۷
۲۲

فرق اين محصولات تنها در ميزان غلظت عصاره روغني سازنده بوهاي مختلف است. بديهي است هر قدر غلظت عصاره روغني در يك بو بيشتر باشد، ماندگاري اش بيشتر خواهد بود. غليظ ترين عصاره، عطر يا perfume نام دارد با غلظتي بين 40-15% خالصترين و ماندگارترين بوهاست و در عين حال گرانترين نوع عطر است. و بعد از آن به ترتيب، Eau de Perfume با غلظتي در حدود 15-7% رايج ترين نوع عطر است كه ماندگاري مناسبي دارد و به گراني عطر هم نيست. ادو توالت (Eau de Toilette) در حدود 6-1% غلظت داشته بوي ملايمي دارد كه ماندگاري زيادي هم ندارد و براي تمديد بوي آن بايد چندين بار در طول روز از آن استفاده شود. و آخر از همه ادوكلن (Eau de Cologne) است كه در واقع همان ادو توالت (Eau de Toilette) است، بويي ملايم دارد و ماندگاري اش نيز همان اندازه است. در After Shave هاي مخصوص آقايان كمترين مقدار عصاره روغني بكار مي رود به همين دليل دوام بويش از بقيه كم تر است و برای خرید عطر زنانه و مردانه میتوان از سایتهای معتبر اینترنتی اقدام نمود .

تیر
۱۳۹۷
۲۱

چک کردن پمپ یا والف هم یکی دیگر از روش های تشخیص ادکلن مردانه اصل از تقلبی است. در ادکلن های اورجینال از سه مدل پمپ استفاده می شود: الف) پمپ های فلزی به دلیل داشتن بدنه فلزی محکم در هنگام پرچ شدن فشار بسیاری به گلوگاه شیشه ادکلن وارد می کنند و با توجه به کیفیت بالای شیشه ادکلن های اورجینال این گونه پمپ هاتنها در محصولات اصلی یا اورجینال مورد استفاده قرار می گیرند. نکته: پمپ های از جنس آلومینیوم تنها در محصولات تقلبی و اکثر محصولات درجه دوم یا همان ادکلن های شرکتی مورد استفاده قرار می گیرند که قیمت و کیفیت بسیار پایینی دارند. ب) پمپ های فلزی با سه مخزن ریز خروجی عطر که توسط شرکت های اصلی یا اورجینال و برخی شرکت های درجه دوم یا همان شرکتی مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل قیمت بالاتر نسبت به پمپ های آلومینیومی در محصولات تقلبی دیده نشده اند.

تیر
۱۳۹۷
۲۰

عطر سرد به عطری می‌گویند که حس خنکی و تازگی را القا ‌کند. استشمام این عطرها معمولا باعث می‌شود که طعمِ میوه‌هایی مانند خیار و هندوانه را به خاطر بیاوریم. عطر ترش به عطری می‌گویند که طعم مرکبات را به خاطر بیاورد. عطرهای ترش نیز القا کننده حس طراوت و شادمانی‌اند. از عطرهایی مانند مادام روشاز، گپ، هوگو و آزارو ترجیحا در محافل دوستانه و صمیمی استفاده کنید. همیشه بهتر است که در محافل دوستانه و صمیمی، از عطرهای سرد و ترش استفاده شود. عطرهای سرد و ترش باعث آرامش روحی و رفع خستگی نیز می‌شوند. برای مثال، در باشگاه‌های ورزشی، هوای داخل باشگاه را معمولا با رایحه‌های سرد و ترش مطبوع می‌کنند. عطرهایی با طعم گل‌های وحشی می‌توانند حس صمیمیت بیشتری به محیط القا کنند وبرای خرید عطر مردانه میتوان از سایتهای اینترنتی معتبر اقدام نمود .

تیر
۱۳۹۷
۰۹

رایحه عطرها به چهار دسته کلی تقسیم می‌شود که در برخی عطرها یک یا چند نوع از این رایحه مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچه شناخت بهتری از ذائقه خود داشته باشید دامنه انتخاب‌ها محدودتر و انتخاب عطر اصل مورد علاقه شما نیز ساده‌تر خواهد شد. این چهار دسته رایحه عبارتند از: رایحه گل: این دسته جزو رایحه های شیرین است که از گل‌ها تهیه می‌شوند و در عطر زنانه کاربرد دارند. رایحه مرکبات و میوه: این دسته جزو رایحه‌های خنک و تازه هستند که از میوه‌ها تهیه می‌شوند. رایحه شرقی: این دسته رایحه پیچیده و ادویه‌ای دارند مانند دارچین و وانیل که باب طبع سلیقه‌های خاصی هستند. رایحه چوب: این رایحه‌ها از چوب‌های معطر تهیه می‌شوند و گرم و تلخ هستند.

تیر
۱۳۹۷
۰۸

جابجایی کلمات . کلمه ی GIORGIO به صورت GIORCIO نوشته شده یعنی یکی تقلبی هست و دیگری اصل ! این مورد شاید به نظر ساده بیاد اما وقتی در حال خرید هستید اون قدر غرق در نوع رایحه و انتخاب می شید که متوجه عدم وجود یک دندونه در حرف G نخواهید شد . دومین موردی که باید بهش اشاره کنم ، رنگ شیشه ها هست. در بعضی مدل ها رنگ شیشه عطر تقلبی از اصل متفاوت زده می شه . عطری تقلبی از Clinique Elixir زنانه طراحی شده بود (که همچنان هم موجوده با بویی دقیقاً مثل عطر اصل) که قیمتی حدود 5000 تومان برای فروش داشت ، درحالی که مدل اصلی حدود 55000 تومان قیمت داره و تفاوت اون فقط زمانی مشخص می شد که عطر اصل رو در کنار تقلبی قرار می دادید ، اون موقع متوجه می شدید شیشه اصل کمی روشن تر از مدل تقلبی طراحی شده ، و اینها مواردی است که در خرید ادکلن اصل باید دقت نمود .

تیر
۱۳۹۷
۰۷

خرید ادکلن باید با سازگاری پوست شما باشد که مساله این است که عطر باید روی پوست جواب بدهد. همانطور که می دانید پوست افراد با یکدیگر متفاوت است. شاید بوی بدن افراد مانند خطوط سر انگشتان مخصوص همان فرد باشد. بنابراین هر عطری احتمال دارد روی پوست افراد مختلف واکنش های شیمیایی متفاوت و در نتیجه بازتاب مختلفی داشته باشد. این در اصطلاح علمی یعنی PH و میزان اسیدی بودن یا قلیایی بودن پوست افراد متفاوت است و رایحه بدن هر شخص با دیگری متفاوت است و این بر روی رایحه عطر تاثیر می گذارد. رایحه ها با توجه به رنگ پوست، نوع پوست، رژیم غذایی، مصرف دارو، مقدار استرس و مهم ترین آنها دمای پوست و بدن هر انسان تاثیرگذار است و واکنش خود را نشان می دهد. اینگونه نیست که بگوییم تنها دمای پوست تاثیر زیادی در واکنش روی عطر دارد زیرا بسیاری از افراد به دلیل شیمی، بدنشان خلاف پوستشان گرمتر از دیگران است. در نتیجه همه ما یک نوع بوی خاصی را بعد از مصرف عطر تولید می کنیم.ر

تیر
۱۳۹۷
۰۶

شاید وقتی که عطر تقلبی می خریداحساس کنید هم بو و هم مانگاری اش با اصل اتفاق شاید از نظر مالی به صرفه باشد و شما به این فکر کنید که عطر اصل بیشتر پولی که می گیرد پول برند و مارک آن باشد اما باید این نکته را به شما بگوییم که برندی که تنها در کار تولید عطر است، تمام تلاش خود را می کند تا از بهترین بوها، آن هم کاملا طبیعی و بالاترین کیفیت استفاده کند و دیگ رخبری از مواد شیمیایی نیست و تمام مواد استفاده شده طبیعی هستند و برای خرید اصل باید از سایتهای معتبر اقدام نمایید .

تیر
۱۳۹۷
۰۵

براي ماندگاري رايحه عطر و ادکلن ، آن را چندين بار استفاده کنيد. سپس مدت زيادي از بوي آن لذت خواهيدبرد. براي پخش مناسب بوي عطر، هميشه آن را در جاهايي از بدن که نبض دارد بزنيد؛ نقاطي که جريان خون قوي و پوست گرم تر از ديگر نقاط بدن است مانند: مچ دست، پشت گوش، قفسه سينه، گردن، پشت زانوها و داخل آرنج ها. ضمن اين که به ميزان روغن موجود در عطر هم توجه داشته باشيد، عطري که داراي روغن بيشتري است، گران تر و ماندگارتر است. قوي ترين عطرها داراي حداقل 22 درصد روغن است و بايد از اين نوع عطرها به ميزان کم استفاده شود، چون بسيار قوي است. بهتر است عطر را در هواي رو به روي خود اسپري کرده و از آن عبور کنيد. با اين کار عطر به طور يکنواخت روي بدن شما مي نشيند. به عطر خود اعتماد داشته باشيد. شيشه عطر يا ادکلن را روي خود خالي نکنيد. تنها يک يا دو پاف از عطر کافي است. مقدار کمي از آن مصرف کنيد اما به ياد داشته باشيد که پس از استعمال قرارگرفتن در معرف آفتاب، منجر به کاهش رايحه مي شود

تیر
۱۳۹۷
۰۴

از دیگر خواص عطرها می‌توان به بهبود خلق و خو و حوصله افراد اشاره کرد. استفاده از عطر و ادکلن به شما کمک می‌کند تا همواره روحیه خود را حفظ کنید. فقط کافی‌ست زمانی که دچار استرس هستید یا در معرض فشارهای کاری قرار دارید یا پیش از شرکت در کنفرانس و جلسات مهم کاری که معمولاً احساسات منفی در فرد افزایش یافته و ممکن است به شکست فرد منتهی گردد، از عطر مورد علاقه خود استفاده کنید. بو کردن این عطر به شما روحیه داده و موجب می شود تمام احساسات منفی و ترس درونی‌تان به یکباره از بین رفته و احساسات مثبت وجودتان را پر کند و برای خرید عطر مناسب بهتر است بر اساس فصل و شخصیت و موقعیت خود خریداری نمایید .